Nezapomeňte na to, že některé předměty (dle toho jak jsou dobré) by neměly postavy dostat příliš lacino (zabijete dva kostlivce) a na to , že čím vyšší level zkušeností tím "lepší zbraně" by měly postavy mít (ne, že postava na 7.lev má zbraň, která má sílu 10).


Slepcův prak

 

Datum: 24.12.2002 Síla: 4 Dostřel: M-12, S-19, V-27
Autor: Thelvynian Útočnost: +2 Váha: 7 mn
Obrana: (-2) Cena: -
     Jedná se o typický zlodějský či dětský prak se zvýšenou útočností. "Tětiva" praku je vyrobena ze speciálního pružného střívka, jež je velice pevné a pružné. Praků bylo vyrobeno asi 1 tisíc kusů, takže jej není až zase tak těžké najít.

Meč světla

 

Datum: 6.12.2002 Síla: 9 Délka: 1-2
Autor: Thelvynian Útočnost: +2 Váha: 20 mn
Obrana: 0 Cena: -
     Tento artefakt ukuli trpaslíci asi před 1500 lety. Je celý z Mithrilu a navíc je ještě pokryt Runami. Má schopnost sesílat kouzlo Zelený blesk (obsahuje 15 magů, obnovují se každou půlnoc), navíc při styku s nemrtvými začne zářit. Jeho barva je stříbrná až křišťálová. Při prvním kontaktu s mečem vás čeká zkouška smrti (je to prosté - hoďte si 1k10 a sudá čísla jsou život a lichá ...-smrt). Současným majitelem je Thelvynian (já), takže si nechte zajít chuť (jo a jen tak pro případ - jsme čtyřčlenná banda).

Gandalfova hůl

 

Datum: 24.11.2002 Síla: 6 Délka: 2
Autor: Legolas Útočnost: -1 Váha: 10 mn
Obrana: +2 Cena: -
     Jde o dřevěnou hůl, jež je na vrcholu rozštípnutá a je v ní zasazen krystal. Po udeření na zem se krystal rozsvítí. Při nošení přidá 30 many a zkracuje dobu vyvolávání o 1 kolo.

Excalibur králů

 

Datum: 24.11.2002 Síla: 10 Délka: 1-2
Autor: Legolas Útočnost: +4 Váha: 15 mn
Obrana: +2 Cena: -
     Jedná se o meč, který při počátku národ Kánů vykoval při zrodu své říše pro svého krále. Meč mu přinesl hodně štěstí v bitvách (síly...). Po smrti krále se předával z generace na generaci. Před 2000 lety byl ukraden. Toho dne celý národ byl vyvražděn okolními národy. Podle mýtů a legend je meč zaražen v hoře Teramakur. Vytáhne ho jen nejlepší bojovník, jež má dobré úmysly. Špatného bojovníka při dotyku stihne smrt.

Drtivý luk

 

Datum: 1.11.2002 Síla: 7 Dostřel: +10 (k malému, střednímu, velkému)
Autor: Thelvynian Útočnost: +4 Váha: 15 mn
Obrana: (-2) Cena: -
     Je to luk z černého dřeva, "zlatavá rukojeť" spolu s tětivou přinášejí luku neobyčejnou sílu a obrovskou útočnost (obojí je samozřejmě magické). Používat ho smí pouze postavy se sílou větší jak 16 (popř. dle PJ), slabší postavy nenatáhnou tětivu natolik aby dostřelili daleko a přesně. Říká se mu "drtivý" proto, že cíly (postavě) kosti přímo drtí.

     Mohli byste ho najít u významného elfího vojevůdce, nebo v elfí "pokladnici" - jako národní předmět.

Certova sekera

 

Datum: 1.11.2002 Síla: 6 Délka: 1-2
Autor: Thelvynian Útočnost: +3 Váha: 85 mn
Obrana: -1 Cena: -
     Jedná se o válečnou sekeru trpaslíka Certa. Dostal ji darem od svého panovníka, za to že dobře vykonával své služky ve vojsku (jako velitel). Po jeho smrti ji zdědil jeho syn, a ten to odkázal dalšímu... Pokud nevymřeli, můžete ji najít ještě u nějakého živého potomka.

Sluneční dýka

 

Datum: 1.11.2002 Síla: 3 Délka: 1
Autor: Thelvynian Útočnost: +2 Váha: 4 mn
Obrana: -2 Cena: -
     Dnes již nikdo neví z čeho byla tato dýka ukována. V legendách je pouze psáno, že se nachází někde uprostřed Narvinské pouště, v chrámu bojovníka Bastria a že dýka je chráněna třemi obrannými mechanismy, ale které to jsou to už bohužel zde není (dle PJ). Dýka přináší bonus +1 do ÚČ proti nemrtvím.

Krimovy rukavice

 

Datum: 8.10.2002 Síla(levá): 5 Síla(pravá): 4
Autor: Thelvynian Útočnost: +1 Útočnost: +1
Obrana: - Obrana: -2
     Tento komplet rukavic si nechal vyrobit zloděj Krim. Skládá se z levé a pravé rukavice (nečekaně). Levá rukavice obsahuje magický vrhač hvězdic (zásobník na 3) a v pravé rukavici je vysouvací bodce (trojnoží). Krim chtěl svrhnou zlodějského bose, ale byl přistižen. Byly mu odňaty ruce a následně byl zabit (aby se to už neopakovalo - pro výstrahu). Jeho rukavice byly pak uloženy do labyrintu v městě Ronkos.
 

Arratovo válečné kladivo

 

Datum: 7.10.2002 Síla: 10 Délka: 1
Autor: Thelvynian Útočnost: +3 Váha: 55 mn
Obrana: -3 Cena: -
     Toto válečné kladivo ukuli ohniví čarodějové svému králi (jednorukému), jako symbol jejich oddanosti. Král s ním vyhrál mnoho bitev, po jeho smrti se na kladivo zapomnělo. Nyní se domníváme, že se nachází v katakombách jeho paláce, někde v Horadských horách.