Nezapomeňte na to, že některé předměty (dle toho jak jsou dobré) by neměly postavy dostat příliš lacino (zabijete dva kostlivce) a na to , že čím vyšší level zkušeností tím "lepší zbraně" by měly postavy mít (ne, že postava na 7.lev má zbraň, která má sílu 10).


Helma škorpióna

 

Datum: 24.11.2002 Kvalita: 2 Velikost: B
Autor: Legolas
     Mezi rohy helmy je zlatý škorpión. Při nošení přidá svému nositeli k síle a odolnosti +1. Byly vyrobeny pouze 2. Každá se nachází na jiném konci světa. Říká se, že se jedna nachází uvnitř sopky a druhá je údajně pod mořem.

Helma vidění

 

Datum: 10.11.2002 Kvalita: +1 Velikost: B (dle PJ)
Autor: Thelvynian Váha: 25 mn
      Při nošení vám umožní vidět čistě i v noci a navíc s ní uvidíte magii - magické síly (zakleté dveře budou "zářit"). Helma navíc přináší +1 do OČ. Nachází se v trpasličích katakombách v Mindii.

Mírové brnění

 

Datum: 1.11.2002 Kvalita: 7 Velikost: B
Autor: Thelvynian Váha: 170 mn
      Po velké válce mezi lidmi a elfi byly vyrobeny různé předměty na usmířenou. Mezi tyto předměty patří i toto brnění. Brnění je vyrobeno ze slitin mithrilu a nejlepší lidské oceli (elfové se moc nepřetrhli - lepší by bylo jen z mithrilu, lidská ocel není tak dobrá jako mithril). Elfové toto brnění darovali lidské rase. V pozdějších dobách si ho přivlastnil panovník Drich, ale moc dlouho si ho neužil - byl zavražděn a brnění byl uložen do jeho pokladnice.