Lovecká těžká kuše

 

Datum: 24.11.2002 Síla: 5 Dostřel: M-25, S-42, V-61
Autor: Thelvynian Útočnost: +3 Váha: 55 mn
Obrana: (-2) Cena: vysoká
     Oproti normální vál. kuši je u ní menší síla na úkor větší útočnosti. Tato kuše je  využívána především lovci, kteří vymysleli způsob jak u ní zvýšit dolet. Tuto kuši vám vyrobí každý druhý, jenže nebude mít zvětšený dolet, proto musíte zajít za nějakým lovcem a při troše štěstí (peněz a vína) vám tu "vychytávku" prozradí, popř. vám kuši předělá.

 

Bič

 

Datum: 24.11.2002 Síla: 3 Délka: 4-5
Autor: Legolas Útočnost: +2 Váha: 8 mn
Obrana: -2 Cena: 20 zl
     Bič je spíše pro případ, když vám útočník vezme zbraň, tak si sním ji můžete "vzít zpátky". Doporučuji, jen zkušeným bojovníkům. Dále se dá využít pro přehoupnutí nad propastí (samozřejmě musí být něco nad propastí, aby se bič obmotal).

 

Měsíční luk

 

Datum: 24.11.2002 Síla: 8 Dostřel: (stejný jak dlouhý luk)
Autor: Legolas Útočnost: +2 Váha: 8 mn
Obrana:  (-2) Cena: (PJ - VELMI VELMI vysoká)
     Jeho moc spočívá ze svitu měsíce. Za svitu měsíce se z něho stává velice zvláštní luk, jeho hroty začnou zářit, prorazí jakoukoliv hmotu kromě Mithrilu a lepšího. Při dopadu paprsku světla na hroty se změní na obyčejný dlouhý luk (má stejné parametry) =>kouzelnou moc má jen za svitu měsíce.

 

Skládací luk

 

Datum: 23.11.2002 Síla: 5 Dostřel: 17, 32, 52
Autor: Thelvynian Útočnost: +2 Váha: 15 mn
Obrana:  (-2) Cena: 1000 zl.
     Luk se využívají zejména zabijáci, když se potřebují dostat na nějaké střežené místo (kde se nesmí nosit zbraně). Jeho největší výhodou, je větší dostřel a jeho malá délka při složení (pěkně se dá schovat pod kápi). Je velice pevný a pružný. Výroba je velmi těžká (problémy jsou u nekvalitních, jež nejsou pevné).

 

Severská šavle

 

Datum: 23.11.2002 Síla: 4 Délka: 1
Autor: Thelvynian Útočnost: +3 Váha: 20 mn
Obrana:  +2 Cena: -
     S touto šavlí se setkáte málokdy a málokde, při troše štěstí toto setkání přežijete. Tuto šavli vyrábí jen jeden jediný národ - Namůnové. Nikdo neví z čeho ji vyrábí, říká se pouze o ní, že je barvy smrti - černé. Zraň získáte zabitím nějakého Namůnského bojovníka (chodí ve skupinách po 5), nebo uzavřítím VELMI dobrého přátelství s tímto kmenem (nejsou moc přátelští) a při troše štěstí vám ji za VELMI VELKÝ prachy vyrobí.

 

Dřevěný meč

 

Datum: 23.11.2002 Síla: 1 Délka: 1
Autor: Thelvynian Útočnost: -1 Váha: 10 mn
Obrana:  -2 Cena: 1 zl.
     S tímto mečem se nejčastěji setkáte v bojových školách, také děti si s nimi hrají velmi rády. V boji se nepoužívá (není na to stavěný, je pouze cvičný). Nejčastěji se vyrábí ve tvaru širokého meče, ale i na přání. Vyrobí vám ho jakýkoli truhlář (co už někdy viděl dřevo).

 

Olověný kyj

 

Datum: 23.11.2002 Síla: 4 Délka: 1
Autor: Thelvynian Útočnost: +2 Váha: 80 mn
Obrana:  -1 Cena: (PJ)
     Sílu získal díky tomu, že je celý olověný. Vypadá jako obyčejný kyj, ale je posázený lepšími hroty (jež se lépe zařezávají do protivníka => způsobí tak větší zranění). Pro lepší držení je jeho rukojeť protiskluzová.

 

Válečný luk

 

Datum: 12.10.2002 Síla: 6 Dostřel: (stejný jak dlouhý luk)
Autor: Thelvynian Útočnost: +2 Váha: 15 mn
Obrana:  (-2) Cena: 50 zl
     Tento luk vám mohou vyrobil pouze elfové (jen oni ví kde se nachází strom, z něhož se vyrábí), jestli budou chtít. Jen málokterý člověk ví, kde se ten strom nachází (většinou rychle zbohatne, nebo rychle zemře). Luk je neobyčejně pružný, silný a přesný.

 

Otrávené šípy

 

Datum: 12.10.2002 Síla: - Dostřel: -
Autor: Thelvynian Útočnost: +1 Váha: 15 mn
Obrana:   Cena:  2 zl / toulec (10 šípů)
     Šípy přidají +1 k útočnosti u luku. Šípy koupíte buď u kováře, nebo si je můžete nechat "udělat" u Alchymisty (stačí donést  obyčejné, zbytek udělá on). Při troše štěstí si je můžete vyrobit sami (kuráre + šípy). Záleží na tom co vás přijde levněji (kovář/alchymista/hráč).