Minotaur

 

Autor:
JOPp
Datum:
1.11.2002
     Minotaur je tvor s hlavou býka a tělem člověka. Žije spíše ve východních krajích, je možné ho najít v opuštěných ruinách. Díky tomu, že je "křížencem" se stal velice silný a odolný. Jeho jedinými slabými místy jsou hrudník a rozkrok.
Rodovou zbraní je obouruční sekera (+1)
Velikost - C
Atributy - Síla (16-21), Obr (10-15), Odl (15-20), Int (9-14), Char (9-14)
Tabulka oprav - Síla (+2), Obr (-2), Odl (2+), Int (-3), Char (-5)
Minotaur nemůže mít zákonně dobré ani zmateně dobré přesvědčení.
 

PůlElf

 

Autor:
Thelvynian
Datum:
12.10.2002
     PůlElf je kříženec člověka a elfa. Říká se, že získal jen ty nejlepší vlastnosti z obou ras. Vzhledem se velmi podobá lidem. Po elfích předcích podědil jejich dlouhověkost (délkou života oproti lidem jsou "nesmrtelní"), ale nepodědil jejich rysy (špičaté uši...). Vyskytují se převážně ve vesnicích a menších městech, ale můžete je i najít se svými příbuznými v lese. Přesvědčení je většinou zákonné dobro, jen málokdy neutrální přesvědčení.
Rodovou zbraní zůstal Dlouhý luk (+1).
Velikost - B
Atributy - Síla (8-14), Obr (9-16), Odl (7 -12), Int (12-17), Char (7-17)
Tabulka oprav - Síla (0), Obr (+1), Odl (-3), Int (+1), Char (+1)
 

Draken

 
Autor:
Thelvynian
Datum:
8.10.2002
     Draken je blízký příbuzný draka, ale mnohem menší a méně nebezpečnější. Jeho ztvrdlá kůže mu tvoří brnění, které je na stejné úrovni  jako šupinové (4). Díky své postavě nemůže nosit žádné brnění a jeho pařáty mu znemožňují používat lehké, střelné zbraně a šavli. Jeho výhodou je schopnost létat (no kdo by nechtěl).
Pařáty - síla (4), útočnost (+1), obrana (-1).
Dokáže měnit své podoby (drakónská/lidská). V lidské podobě nepoznáte, že je drakon (pokud nejste drak - no kdo ví). Většinou ho potkáte v lidské podobě (jako obchodníka, rytíře...). Oproti lidem žije VELMI dlouho. Rodovou zbraní jsou jeho pařáty (+1 do ÚČ). Povolání provádí v lidské podobě.
Velikost - C-D
Atributy - v lidské podobě jsou stejné jako u člověka. V rodné podobě (drakona) se zvětší (zmenší) o - Síla (+ 3), Obr (-1), Odl (+2), Int (+0), Char (-5).